Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

dr Tomasz Lazar laureatem Grand Press Photo

Nasz wykładowca, dr Tomasz Lazar laureatem Grand Press Photo! Zajął 2 miejsce w kategorii "życie codzienne" za fotoreportaż pokazujący, jak zmieniło się życie w Polsce w związku z pandemią COVID-19. GRATULUJEMY!

Dr Tomasz Lazar jest kierownikiem Pracowni fotoreportażu w Katedrze nowych mediów, fotografii i filmu Wydziału Sztuki Mediów.
To absolwent informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Fotograf niezależny reprezentowany przez galerię Clair. Członek ZPAF i grupy fotografów ulicznych Un-posed. Tomek ma na koncie liczne sukcesy m.in. nominację w kategorii „Deeper Perspective Photographer of the Year” w konkursie International Photography Award, Sony World Photography Award, International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi. Zdobywca II miejsca w konkursie World Press Photo 2012 w kategorii „People in the News”. Prace fotografa znalazły się również w albumie „Mono”, który jest zestawieniem najlepszych fotografów świata wykonujących zdjęcia w czerni i bieli. Na koncie artysty są również liczne publikacje prasowe, w tym współpraca z „The New York Times”.

https://grandpressphoto.pl/prasa/show_photo8.php?strona=1&id=2780

Kolegium Sztuk Wizualnych
NEWS
Akademia Sztuki
×