Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
03.06.2020

#OS17Online - Nocna zorza polarna

3 czerwca 2020 (środa), start godzina 20.00

https://www.facebook.com/events/315403032794426/

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu #OS17online. W tę środę o 20:00 (GMT+2) pokażemy premierę przygotowaną przez grupę studentów z Akademi Sztuki w Szczecinie z kierunku Wzornictwo. Ola Podwalska, Jan Wochowski, Rafał Fraszczyński, Paweł Wołowczyk oraz Anna Wypiór przedstawią "Nocną Zorzę Polarną" - video dokumentację przestrzennej instalacji z aranżacją dźwiękową.


Zorza polarna to jedno z najwspanialszych zjawisk na nocnym niebie. Występuje na wysokich szerokościach geograficznych głównie za kołem podbiegunowym, chociaż w sprzyjających warunkach bywa widoczna nawet w okolicach Edmunda Bałuki.

Zorze nie są jednolite. Rozróżnia się ich typy systematyczne: pasma, łuki, korony i perły. Stwierdzono także emisje w różnych kolorach- w zakresie barwy zielonej, brunatnej, a bardzo często i białej.

Izolacja społeczna wzrasta, zatem dla chętnych do obserwowania zórz rozpoczyna się ciekawy okres. Już w ciągu ostatnich dwóch miesięcy można było obserwować je nad większością Polski. Wzmocnioną aktywność przewiduje się na trzeciego czerwca.

Ola Podwalska
Rafał Fraszczyński
Jan Wochowski
Anna Wypiór
Paweł Wołowczyk

Kolegium Sztuk Wizualnych
NEWS
Akademia Sztuki
×