Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Beethoven was a lesbian - projekt studentek w ramach stypendium Programu Wsparcia Środowisk Twórczych

W ramach stypendium Programu Wsparcia Środowisk Twórczych Krytyki Politycznej powstała praca "Beethoven was a lesbian" Very Popowej i Gosi Trajkowskiej (Sztuka Mediów, 3 rok I stopień), w którym brały udział także studentki Sztuki Mediów: Agata Lech (2 rok II stopień) oraz Kalina Łakomska (2 rok, I stopień).  

Na projekt "Beethoven Was a Lesbian" składa się seria 3 podkastów skupiających się na przedstawieniu sylwetek i twórczości 3 artystek, twórczyń muzyki elektronicznej i eksperymentalnej: Pauline Oliveros, Delii Derbyshire i Agaty Lech oraz kolekcja 5 pocztówek, które odnoszą się do projektu “Postcard Theatre” z 1974 r. artystek Pauline Oliveros i Alison Knowles.

Celem programu Wsparcia Środowisk Twórczych było zareagowanie na trudną sytuację ekonomiczną, w jakiej znalazła się przytłaczająca większość przedstawicielek i przedstawicieli świata kultury reprezentujących różne dziedziny sztuki oraz podtrzymanie możliwości realizowania działań twórczych przez artystki i artystów w sytuacji niepewnego funkcjonowania instytucji w całym kraju w (nie)dającej się przewidzieć przyszłości.

Program ma charakter stypendialny i rezydencyjny. W jego ramach powstało 10 unikalnych prac.

Cały projekt "Beethoven was a Lesbian" do obejrzenia (i wysłuchania) TUTAJ

Kolegium Sztuk Wizualnych
PROJEKTY
Akademia Sztuki
×