Akademia Sztuki

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów

Akademia Sztuki

Pracownia Projektowania Ubioru

Studenci Pracowni Projektowania Ubioru rozpoczynają swoją przygodę projektową od prac koncepcyjnych. W pracowni szczególny nacisk położony jest na formę i eksperyment. Pomaga to studentom wyjść z konwencji projektowania komercyjnego, na które przyjdzie czas w późniejszych latach. Pracownia ściśle współpracuje z przedmiotem Techniki Krawieckie - prowadzące obu przedmiotów wspólnie opracowują plan kształcenia studentów, tak, by móc dopasować tempo realizacji projektów indywidualnie do stopnia zaawansowania studenta.
 
Iga Węglińska - prowadząca pracownię jest czynnym projektantem mody i produktu odnoszącym sukcesy w świecie fashion-tech. Ze względu na jej wiedzę Pracownia Projektowania Ubioru jest jedyną pracownią mody w Polsce w której porusza się zagadnienia z zakresu bio-tech i nowych technologii w modzie, a także wciela je w życie.
 
Studenci Pracowni Projektowania Ubioru już podczas studiów wygrywają ogólnopolskie konkursy mody; uczestniczą w wyjazdach do polskich i zagranicznych firm z branży mody; odbywają prestiżowe praktyki w Polsce i za jej granicami.
 
 
Video file

Circo, Manuela Korecka,  Pracownia Projektowania Ubioru, film Tomasz Kajszczaszek

Akademia Sztuki
×