Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Gra Marcina Makaja z trzema nominacjami na Game Connection America Development Awards

W konkursie głównym Game Connection America Development Awards 2020 gra Commander 85 , stworzona przez naszego wykładowcę Marcina Makaja, otrzymała aż trzy nominacje! 

Gra stworzona przez naszego wykładowcę Wydziału Wzornictwa Kolegium Sztuk Wizualnych otrzymała nominację w kategoriach: Best Story/Storyline, Best Hardcore Game, oraz w kategorii głównej - Best PC Game, a także bierze udział w głosowaniu na Nagrodę publiczności. Ogromne gratulacje!

Commander 85 to thriller science fiction o pozornie zwyczajnym prezencie urodzinowym, który na zawsze zmienia życie głównych bohaterów, zakłócając senny spokój przedmieść Chicago.  Kiedy eksperymenty wojskowe wymkną się spod kontroli i świat stanie w obliczu zagrożenia wojną nuklearną, bohater gry nie będzie sam. Zadaniem gracza jest próba zakończenia zimnej wojny razem z grupą przyjaciół i szalonym naukowcem. W trakcie gry należy m.in. odkryć tajemnicę komputerów Commander i poznać tajemniczą prawdę o incydencie z Roswell…

Trailer gry Commander 85 - https://youtu.be/SjldHu2P5PI 

Na grę Commander 85 można zagłosować pod tym adresem: KLIK, wystarczy polubić zdjęcie na facebooku.

mgr Marcin Makaj - projektant gier komputerowych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji (magister prawa), oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług (magister ekonomii) Uniwersytetu Szczecińskiego. Marcin Makaj związany jest z branżą gier od 2011 roku, gdy zaczął tworzyć aplikacje mobilne na urządzenia z systemem iOS. Na codzień zajmuje się tworzeniem gier w założonym przez siebie, jednoosobowym studiu The Moonwalls, gdzie pełni rolę projektanta, grafika i programisty.

Marcin Makaj działa na granicy tradycyjnych gier i sztuki, eksperymentując z formą i przekazem, oraz wierząc, że gry mogą być czymś więcej niż tylko rozrywką. Jego najważniejsza produkcja - Bohemian Killing, łączy w sobie cechy tradycyjnej gry komputerowej z dramatem sądowym w stylu Johna Grishama. Gra była wielokrotnie nagradzana (między innymi nagroda Best Story podczas Pixel Awards 2016 i nominacja do Game Connection Developement Awards w kategorii Best Desktop/Downloadable) i prezentowana w czasie targów na całym świecie (Pixel Heaven w Warszawie, Gamescom w Kolonii, Tokyo Game Show w Tokio, INDIGO w Amsterdamie, Out of Index Experimental Game Fest w Seulu, Fan Expo Canada w Toronto i Game Connection Europe w Paryżu). Również jego kolejna gra - Commander 85, została doceniona otrzymując dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój Sektorów Kreatywnych edycja 2017 i 2018. Pierwszy publiczny pokaz gry miał miejsce w trakcie targów ChinaJoy 2018 w Szanghaju.

Marcin Makaj regularnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych - był stypendystą Fundacji Indie Games Polska na Game Developer Conference w San Francisco, prowadził liczne wykłady (między innymi w programie Przegrani, podczas Game Industry Conference, oraz na konferencji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Mastering the Game), uczył również młodzież w prywatnej szkole artystycznej w Korei Południowej. Ponadto, Marcin Makaj był jednym z piętnastu kandydatów do Paszportu Polityki 2016 w kategorii Kultura Cyfrowa. 

Kolegium Sztuk Wizualnych
NEWS
Akademia Sztuki
×