Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Główna nagroda konkursu ELLE ,,Młodzi na start” przyznana Renacie Ramoli - Piórkowskiej!

Główna nagroda Dziewiątej edycji konkursu ELLE ,,Młodzi na start” została przyznana studentce Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie Renacie Ramoli - Piórkowskiej za pracę "Jutro/Tkaniny z użyciem nasion". Praca ta jest częścią jej dyplomu licencjackiego.

Tematem przewodnim tej edycji konkursu był Design XXI w. Jury w składzie Ewa Janczukowicz- Cichosz, Ewa Gołębiowska, Tomek Augustyniak, Marek Adamczewski, Małgorzata Szczepańska i Ryszard Balcerkiewicz w swojej ocenie brało pod uwagę:
Rozwinięcie w sposób realny wizji ewentualnej przyszłości zawartej w idei projektu
Świadomość projektową w użyciu i zastosowaniu materiałów
Estetykę i jakość wykonania pracy

Wielkie gratulacje!

Od 3 grudnia, w witrynie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, można podziwiać prace zarówno zwycięzców jak i artystów, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu tegorocznego konkursu. Wystawa prezentowana będzie w witrynach budynku IV PPNT Gdynia, od al. Zwycięstwa, i potrwa do 10 stycznia 2021. 

Dodatkowo, 8 grudnia o godz. 16 na profilu Facebook’owym @ELLE Decoration Polska oraz za pośrednictwem komunikatora ZOOM odbędzie się panel ekspercki online poświęcony tematyce designu i wzornictwa przyszłości. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna magazynu ELLE Decoration, a jej gośćmi będą: projektantka Maja Ganszyniec oraz Paweł Kubara, Design&Communication Manager Comforty.

 

Więcej o konkursie: https://www.elle.pl/decoration/artykul/konkurs-mlodzi-na-start-2020-rozstrzygniety-poznaj-zwyciezcow-tegorocznej-edycji-201203023536

Więcej o zwycięskiej pracy i jej autorce:  http://whatsnext.akademiasztuki.eu/rramola/

Kolegium Sztuk Wizualnych
SUKCESY
Akademia Sztuki
×