Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
dr hab.

Andrzej Wasilewski

Oprócz serii elektroniczno-kinetycznych instalacji Andrzej Wasilewski pracuje w obszarze in-site, realizuje wideo, animacje, generuje dźwięk, tworzy wizualizacje do live-actów, malarstwo traktuje jako pretekst do refleksji nad sensownością medium, traktowanego jako produkt, towar. Dwukrotnie otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury RP. Jest również laureatem nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego na 7 konkursie im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w 2005 roku. Warszawska Galeria Pokaz przyznała mu nagrodę krytyki artystycznej w 2005 roku. Za żart malarski otrzymał wyróżnienie czasopisma Artluk na XXII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Współpracuje z poznańską Galeria Piekary.

 Jego realizacje prezentowane były w Polsce i za granicą m.in.: w Niemczech, w Szwecji, na Litwie, w Japonii – międzynarodowa wystawa Looking for New Earth w Kumamoto w 2009 roku, w USA – międzynarodowa wystawa Going Green w Nowym Jorku w 2011 roku, w Hasselt w Belgi na wystawie towarzyszącej Manifesta 9 - Cosmopolitan Stranger w 2012 roku, w Wenecji - Pavilion 0 w 2013 roku, w Hiszpanii, w Indonezji, w Czechach, we Francji.

Ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, gdzie obronił prace doktorską pt "Sidła - złudzenie interaktywności". Urodził się w 1975 roku. Mieszka w Poznaniu

 

email: andrzej.wasilewski@akademiasztuki.eu

Akademia Sztuki
×