Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
dr hab.

Małgorzata Kopczyńska

prof. AS

Jest autorką  między innymi:

  • statuetki Nagroda Arteonu 2002 – dla miesięcznika o sztuce „Arteon”,
  • statuetki Architekt Roku 2005 dla Stowarzyszenia Architektów Polskich (oddział w Poznaniu),
  • statuetki Międzynarodowy Konkurs Satyryczny Papkinada
  • statuetki jubileuszowej dla prof. Stefana Stuligrosza – twórcy chóru Poznańskie Słowiki (2010),
  • współautorką statuetki Fenomen Przekroju dla tygodnika „Przekrój” (wraz z prof. Józefem Kopczyńskim)

Jej praca pt.: Tancerka znajduje się w zbiorach Wielkopolskiego Stowarzyszenie Zachęty Sztuk Pięknych, obecnie eksponowana na dziedzińcu Szkoły Baletowej na Starym Mieście w Poznaniu. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Francja, Niemcy , Holandia, Japonia). W latach 2012–2013 brała udział w cyklach wystaw: w Japonii: Art–pozy, CASO  Osaka, oraz w Niemczech: ID, oraz Prolog kunstbauwerk e V. Vierraden. Miała dziesięć wystaw indywidualnych.

Prowadzi także Pracownię Rzeźby w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych na Wydziale Artystycznym w Poznaniu. Prowadzi również działalność kuratorską, zorganizowała autorskie projekty wystawiennicze,  między innymi: Lapidarium, CK Zamek w Poznaniu (2002), Sculptura Liberalis w Galerii u Jezuitów w Poznaniu (2010), oraz międzynarodową wystawę Waterfalls w Starym Browarze, Słodownia+1, Poznań (2012). Zajmuje się promowaniem prac studentów oraz krytyką artystyczną. Jest kuratorem Galerii Rektorskiej w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), dyplom z rzeźby w pracowni prof. Olgierda Truszyńskiego (1997). W 2010 roku obroniła rozprawę doktorską w dziedzinie: sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Akademia Sztuki
×