Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
dr hab.

Justyna Machnicka

Kierownik Katedry Grafiki Projektowej. Adiunkt w Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi Pracownię Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych, znajdującą się w strukturze Katedry Grafiki Projektowej na Wydziale Grafiki.

Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Od projektów znaków, przez różnorodne wydawnictwa, po strony internetowe. Na polu twórczym głównym obiektem jej zainteresowań jest plakat. Tworzy plakaty autorskie, które są osobistą wypowiedzią dotyczącą wydarzeń, i prywatnych, i tych z pierwszych stron gazet, oraz plakaty anonsujące wydarzenia kulturalne. Aktywnie bierze udział w polskich i międzynarodowych wystawach plakatu. Twórczyni i organizatorka Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster. Prowadzi rubrykę „Ładne strony” w kwartalniku „Przekrój”.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi 
w Szczecinie. 
Studia na Wydziale Architektury Wnętrz i Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie na kierunku grafika. Dyplom magisterski z wyróżnieniem zrealizowany w Pracowni Projektowania Znaku i Form Identyfikacyjnych profesora Andrzeja Tomczaka. Doktor sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie User Experience Design na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Pięciokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecin w latach: 1996, 1997, 2002, 2003, 2004. Uhonorowana nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom w zakresie projektowania graficznego wykonany w roku akademickim 2004/2005. Jej praca dyplomowa zakwalifikowana została do wystawy w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości „Najlepsze polskie dyplomy projektowe” w ramach ogólnopolskiego konkursu dla adeptów polskich uczelni kształcących projektantów (2006). Zdobywczyni pierwszej nagrody za logo jubileuszowe dla miasta Piła (2010).

www.juska.pl

Akademia Sztuki
×