Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
dr

Marta Dziomdziora

Urodzona w Łodzi.

Doktor sztuki – tytuł uzyskany na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2015 roku. Absolwentka kierunków Grafika oraz Ochrona Dóbr Kultury na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W 2013 odbyła staż naukowo-dydaktyczny w Telemark University College, Faculty of Arts, Design and Traditional Arts w Notodden
w Norwegii. W 2004 otrzymała stypendium na wydziale Visual Arts w Saimaa University of Applied Sciences, w Finlandii. Adiunkt w Katedrze Grafiki Interdyscyplinarnej. Prowadzi Pracownię Grafiki Intermedialnej. Kuratorka Galerii R+.

Autorka wielu wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Kanadzie, Japonii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Belgii, Serbii, Gruzji, Izraelu, na Węgrzech a także w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Ostrowie Wielkopolskim, Kielcach, Rzeszowie, Katowicach, Białymstoku. Zajmuje się grafiką cyfrową oraz warsztatową.

W 2016 wyróżniona w międzynarodowym konkursie Małe Formy Plastyczne Rzeszów 2016, w 2013 roku w konkursie POLYGONUM 3 - Wystawa Sztuki Twórców Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W roku 2011 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Torunia.

Przez wiele lat związana z Fundacją Tumult, organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Pracowała przy produkcji filmu Agnieszki Holland W ciemności

Akademia Sztuki
×