Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
mgr

Piotr Pałkowski

Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, dyplom w 2011 na Wydziale Komunikacji Multimedialnej i w Pracownia fotografii intermedialnej (Dr hab. Krzysztof J. Baranowski)

Formy działalności artystycznej: Urban art, Działania w przestrzeni miejskiej, uliczna partyzantka (ad-busting, zakłócenia architektoniczne, pozostawianie instalacji w przestrzeni)

“Artysta wywodzący się ze szczecińskiej sceny graffiti, dający o sobie znać nie tylko w polskich przestrzeniach miejskich, zaburza codzienność miasta zmuszając do publicznego dyskursu, do zmiany dotychczasowego postrzegania najbliższej przestrzeni. Zwraca uwagę na to, czego w gąszczu reklam, bilbordów, plakatów i kolorowych witryn sklepów nie dostrzega się – prawdziwych barw ulicy, architektury, która realnie tworzy miejską przestrzeń.”

Jego realizacje prezentowane były w Polsce i za granicą m.in.: Hiszpanii, Czechach, Gruzji, Niemczech, na Ukrainie, w Szwecji “Polish Urban Art” 2014 i 2017, w Indonezjii – na mobilnej rezydencji artystycznej Focus+ Indonesia (Jawa/Bali, Indonezja, 2014), we Francji – “Biennale Arts Le Havre” Le Havre i “ARTAQ” w Paryżu w 2012roku.

Uczestnik “VI Trienale Młodych”, Centum Rzeźby Polskiej, Orońsko (2011) oraz „Dzika grafika. Pół wieku ulicznej dywersji wizualnej w Polsce 1967–2017” Muzeum plakatu Warszawa (2017)

Autor projektów miejskich: OD/Blokowanie -Akcja Muralizacja, Fruit of the Lump / Analog recovery 1984 oraz QRWO the Zerwane Films. Związany z Fundacją Up/Side Art.

Akademia Sztuki
×