Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

Rekrutacja 2021/22 - garść informacji

Już niedługo pełną parą ruszy rekrutacja na nowy rok akademicki. Jednak z pewnością wielu z Was już teraz zastanawia się nad swoją przyszłością i studiami idealnymi dla siebie.
My namawiamy do dobrych wyborów! Studiuj Sztukę w Szczecinie!
Przedstawiamy garść potrzebnych informacji o tegorocznej rekrutacji na Akademię Sztuki w Szczecinie!

 

PRZYDATNE INFORMACJE
  • Na żaden kierunek i specjalność na naszej Uczelni nie liczą się wyniki egzaminów maturalnych! Oczywiście, matura musi być zdana, ale przy rekrutacji bierzemy pod uwagę jedynie wynik egzaminu wstępnego!
     
  • Akademia Sztuki w Szczecinie jest uczelnia publiczną - zatem edukacja jest bezpłatna i nie ma czesnego!
     
  • Na kierunek Instrumentalistyka wymaganie są umiejętności na poziomie II stopnia Szkoły Muzycznej - ale nie wymagany jest dyplom ukończenia takiej szkoły!
     
  • Opinie studentów i wykładowców, a także ciekawe zdjęcia i opisy kierunków znajdziesz na specjalnej stronie na kandydatów www.StudiujSztuke.pl

 

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Elektroniczna rekrutacja na studia I i II stopnia:
12 maja - 2 czerwca 2021

Egzaminy wstępne:
14 - 30 czerwca 2021

Termin składania dokumentów:
6 lipca 2021

w przypadku ogłoszenia II rekrutacji odbędzie się ona w terminach
19 lipca - 20 września 2021

 

KROK PO KROKU

1. Rekrutację zaczynasz o rejestracji w naszym systemie po adresem: http://rekrutacja.akademiasztuki.eu/login . W wiadomości zwrotnej otrzymasz wszystkie szczegóły - co dalej :)

2. Ważne jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w Akademii Sztuki w Szczecinie w roku akademickim 2021/2022 odpowiada maksymalnej opłacie określonej rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, tj. 150 PLN.

3. Następnie Komisja Rekrutacyjna prześle Ci informacje o szczegółowym harmonogramie egzaminów wstępnych.

4. Egzamin wstępny. Szczegółowe opisy egzaminów na wszystkie kierunki i specjalności znajdziesz TUTAJ. Z racji niepewnej sytuacji związanej z pandemią dopuszczalne jest częściowe lub całkowite przeprowadzenie egzaminu w wersji online - czekajcie na informacje, Komisja ma obowiązek poinformować Was o sposobie przeprowadzenia egzaminu na dwa tygodnie przed jego terminem!

5. Teraz pozostaje Ci cierpliwe czekanie na wyniki egzaminów. Komisje debatują od rana do nocy i najczęściej wyniki są na naszej stronie jeszcze przed ostatecznym terminem podanym powyżej. Ale czekaj cierpliwie - Twoje telefony nie przyspieszą procesu :)

6. Kolejnym etapem, po pozytywnym przejściu egzaminu, jest uzupełnienie danych w naszym systemie (dane dot. matury oraz dyplomów). To bardzo ważne!

7.  Po tym wszystkim, wreszcie, możesz wydrukować z systemu swoje podanie i złożyć komplet wymaganych dokumentów do Działu Spraw Studenckich Akademii Sztuki w Szczecinie. Bardzo prosimy - nie czekaj na ostatnią chwilę - im wcześniej złożysz wszystkie dokumenty, tym sprawniej będziemy mogli zakończyć procedurę rekrutacji!

8. No i teraz jesteś już studentem Akademii Sztuki. Prawdziwa przygoda dopiero się zacznie :)

UWAGA! Jeśli nie udało się zdać egzaminu - nie załamuj się i czekaj cierpliwie na ogłoszenie II rekrutacji!

 

NOWOŚCI I ZMIANY

W nowym roku akademickim mamy kilka zmian. Po pierwsze specjalność "Film eksperymentalny" na kierunku Sztuka Mediów zmienia nazwę na "Film", a "Sztuka mediów i animacja" na "Nowe media i animacja". Podobnie specjalność "Projektowanie ubioru" na Wzornictwie to od nowego roku akademickiego "Projektowanie mody".

Zapraszamy też na zupełnie nową specjalność na Wzornictwie I stopnia: "Projektowanie gier komputerowych i aplikacji"!

Z ważnych zmian - jest nowa lista utworów na egzaminie I stopnia na Instrumentalistykę specjalność Gitara, nową nazwę ma także specjalność II stopnia Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej: Nauczanie kształcenia słuchu (I st.) , audycji muzycznych, literatury muzycznej i zasad muzyki z elementami edycji nut w szkolnictwie muzycznym.

 

Na wszystkie Wasze pytania, jak zawsze, odpowiemy. Możecie skontaktować się z Biurem Obsługi Studenta pod adresem bos@akademiasztuki.eu albo skorzystać z czatu rekrutacyjnego na naszej stronie.

Do zobaczenia!

#StudiujSztukę #StudiujMuzykę

Rekrutacja
NEWS
Akademia Sztuki
×