Akademia Sztuki
Akademia Sztuki

10 lat Akademii Sztuki w Szczecinie

Szanowni Państwo.
Rok 2020 dla nas jest szczególny.

Dokładnie dziesięć lat temu swoją działalność rozpoczęła Akademia Sztuki w Szczecinie - niezwykła uczelnia, która jest sumą talentów i pracy wielu osób. Nasz twórczy potencjał, który wynika z unikalnego połączenia sztuk muzycznych i wizualnych, pokazujemy mieszkańcom miasta, regionu, kraju i świata.
Kształcimy wspaniałych ludzi - artystów, którzy tworzą rzeczy niezwykłe i stale poszukują. Efekty tych poszukiwań mogą Państwo obserwować na każdym kroku - na naszych koncertach, w galeriach, ale także w przestrzeni miasta.
Mam nadzieję, że nasza uczelnia nadal będzie rozwijać się tak szybko i prężnie, a nasi studenci i wykładowcy w dalszym ciągu będą nieść w świat dobrą sztukę ze Szczecina. Akademia Sztuki zmieniła i nadal zmienia Szczecin. Jesteśmy z tego naprawdę dumni, ale też czujemy wielką odpowiedzialność.
Mam nadzieję, że spełniliśmy pokładane w nas nadzieje, a te pierwsze dziesięć lat to dopiero początek. Wierzę w to, że nasze dzieci z dumą będą patrzeć na nasz start na uroczystych obchodach 100-lecia uczelni.
prof. dr hab. Dariusz Dyczewski
Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie

Szczecin, 29.04.2020

10 Lat
NEWS
Akademia Sztuki
×