Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
03.07.2020

„Dotknąć Nienamacalne” Wernisaż | 03 lipca | 12:00 | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dotknąć Nienamacalne 

2019 -2020

Otwarcie wystawy 03 lipca | 12:00

Link: https://tinyurl.com/yabj9249

Miało być inaczej. Namacalnie.

Z okazji dziesięciolecia Akademii Sztuki w Szczecinie mieliśmy spotkać się w budynku Filharmonii Szczecińskiej i pokazać prace studentów z naszej Pracowni, które powstały w ciągu dziesięciu lat. Świat się zmienił i plany również. Musieliśmy szybko odnaleźć się w labiryncie wirtualnego świata, dostosować się do nowych warunków. Plany i założenia wystawowe również uległy zmianie. Stworzyliśmy wystawę-labirynt i prezentujemy te prace, które powstały właśnie tuż przed pandemią i w trakcie niej. Wystawa stanowi zapis tego, w jaki sposób, studenci poradzili sobie z wyzwaniem – nie tylko technologicznym, ale również psychicznym – związanym z pracą warunkach społecznej izolacji i fizycznego dystansu.

W ramach działań naszej pracowni - u której podstaw leży kształcenie i namysł nad fotografią, realizacje studentów przyjmują formy możliwe do zaklasyfikowania do szerokiego spektrum mediów tak jak np. instalacji, rzeźb, obiektów czy filmów wideo. Zdecydowaliśmy, że na wystawie skoncentrujemy się na tych pracach, które zakorzenione są w fotografii i wideo – będąc bezpośrednio powiązanymi z problematyką nienamacalności obrazu.

Kuratorzy:
dr hab. KED Olszewski
dr Krystian Daszkowski

Współorganizatorem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 

W wystawie biorą udział Artyści z Pracowni Fotografii i Obrazowania Cyfrowego oraz Pracowni Podstaw Fotografii Akademii Sztuki w Szczecinie:

Augustyniuk Magdalena, Bloch Weronika, Bobrzecka Marta, Cembik Jagoda, Dolina Katarzyna, Drozdek Krzysztof, Gdaniec Sara, Guzowski Adam, Górecka Paulina, Heland Jakub, Kłosińska Lena, Kotecka Wiktoria, Kudlińska Weronika, Nogaj Oliwia, Ochenkowska Kamila, Pacek Magdalena, Popławski Jarosław, Siemiejka Anhelina, Szczukiewicz Martyna, Wera Paulina, Zaremba Weronika

Wystawa jest częścią obchodów 10 lecia Akademii Sztuki w Szczecinie. Wszystkie wydarzenia roku jubileuszowego honorowym patronatem objęli:

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p.Olgierd Geblewicz
Prezydent Miasta Szczecin p. Piotr Krzystek

10 Lat
NEWS
Akademia Sztuki
×