Akademia Sztuki
Akademia Sztuki
mgr

Katarzyna Ditrich-Paturalska

mgr Katarzyna Ditrich-Paturalska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych. Ponadto ukończyła z wyróżnieniem w roku 2011 Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w ramach dwóch specjalizacji: Projektowanie ubioru oraz Projektowanie obuwia i wyrobów ze skór. Obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Wzornictwa. Od 2017 kieruje Pracownią Projektowania Obuwia i Akcesoriów na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Projektanta obuwia z wieloletnim doświadczeniem w branży obuwniczej. Współpracowała z Gino Rossi, Simple, Badura, Tomaszem Ossolińskim. Twórca obuwia do spektakli teatralnych a także dla firmy motoryzacyjnej Subaru. Jej projekty wystawiane były między innymi w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w Galerii „Od-Nowa” w Toruniu, na Poznańskich Targach Obuwia, na „Tygodniu z Polską Modą” w Kolonii w Niemczech oraz w Fondazione Carigo we Włoszech.

Jako finalistka najbardziej liczących się konkursów prezentowała swoje kolekcje na tak prestiżowych wybiegach, jak: Złota Nitka, Off Fashion, Sopot Fashion Days, Sopot Art & Fashion Week oraz światowym konkursie Mittlemoda w Grado koło Wenecji. W tym właśnie światowym konkursie Mittelmoda zdobyła prestiżową nagrodę ufundowaną przez firmę FURLA: For the most innovative accessories collection in concept, functionality, aesthetics and in the fabrics’ experimentation.

Akademia Sztuki
×